Енні (ANNIE Jr.)

Опис

Музика – Чарльз Страус.
Тексти пісень – Мартін Чарнін.
Лібрето Томаса Міен.
Заснований на коміксі Харольда Грея “Маленька сирітка Енні” ( “Little Orphan Annie”).
Володар премії Tony Award (премія щорічно присуджується за досягнення в області американського театру, включаючи музичний театр і бродвейські постановки).
Iз цього мюзиклу було знято три фільми:
– “Енні” (режисер Джон Х’юстон, 1982);
– “Енні” (режисер Роб Маршалл, 1999);
– “Енні” (режисер Уілл Глюк, 2014 року).

Це знаменита бродвейська історія про дівчинку-сирітку, яка стала справжньою національною ідеєю для Америки 20-х років, актуальна і для наших днів, і нашої країни. Продюсер проекту і засновник дитячої музично-театральної студії «Бродвей Kids» Марія Прилипко вибрала його, в першу чергу, за приголомшливу музику. До того ж її зацікавив добрий сюжет про сирітку, яка знайшла будинок: «Працюючи над виставою, мені хотілося пробудити в дітях співчуття, показати, що мрії збуваються, і подарувати відчуття казки, адже «Енні» – різдвяна історія». У центрі сюжету – сирітський притулок, у вихованців якого є тільки одна мрія – скоріше втекти iз цього місця. Здебiльшого тому, що умови життя в ньому навряд чи можна назвати людськими. Але, як це часто трапляється в казках, одного разу і в житті однієї з вихованок притулку, маленької сироти Енні, випадає щасливий випадок. Дівчинку на час різдвяних канікул бере в свій будинок місцевий мільйонер – містер Олівер Уорбакс, який з часом настільки зачаровується добротою та щирістю малоï дiвчини, що вирішує залишити дитя в своїй сім’ї назавжди.

Головну ідею мюзиклу, яку постаралися передати його виконавці, можна озвучити так – рано чи пізно культ грошей вичерпає себе, але приживеться прийняте на Заході ставлення до покинутих дітей, які обов’язково мають знайти нову родину. Саме мюзикл Annie, який довгих 6 років не сходив з риштовань Бродвею, свого часу надав такий сильний вплив на жителів США, що в країні були ліквідовані всі притулки, а всi сироти відтепер виховуються виключно в прийомних сім’ях, в тому числі й соціальні. Прем’єра Annie Jr. в Україні відбулася 14 березня 2015 р. в концерт-холі FREEDOM, і ця подія відбулася вперше на території Східної Європи. До цього мюзикл саме в цій оригінальній адаптованої версії на території Східної Європи ніхто не ставив. Перша постановка студії “Бродвей Kids” була зроблена в дусі тієї епохи, коли написана історія. А ось режисерський хід друоï прем’єрної постановки, яка відбулася 20 грудня 2015 р., – став справжнім сюрпризом. Це були абсолютно нові емоції для глядача і для тих 32 вихованців студії, які знову вийшли на сцену, зігравши цей приголомшливий мюзикл вже на новій сцені концерт-холу BEL ETAGE.